środa, 29 stycznia 2014

Moje ulubione piosenki

Hej, co tam u was? Nie wiem jak wy, ale mi kończą sią właśnie ferie. W sumie dobrze, że idę już do szkoły. Ja mieszkam na wsi i nie ma tu zbytnio co robić. Spotkam nareszcie koleżanki. No właśnie. O posłuchajcie piosenki, która od pewnego czasu "chodzi za mną".

Musicie przyznać, że jest lepszą z piosenek, które teraz lecą w radiu. Ogólnie lubię pop, klasyke, house, dance, electropop, pop rock. Ja we wcześniejszym poście wspominałam, moją ulubioną piosenkarką jest Selena Gomez.
Oto moje ulubione piosenki Sel:
- Come & Get it
- Slow Down
- Birthday
- Like a Champion
- Forget Forever
- Write Your Name
- Undercover
- Love Will Remember
Właśnie słucham piosenke avicii na programie eska.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy chcielibyście zobaczyć na moim blogu jakieś zdjęcia? Lubie robić różne fotki, ale nie mam do tego motywacji. Jeśli byście chcieli to bym coś dodała. Piszcie w komentarzu co o tym myślicie.

wtorek, 28 stycznia 2014

Before I die

Pewna osoba w komentarzu wczoraj napisała, abym zrobiła post "Before I die". Wiec blog będzie troche o mnie, a troche o modzie. Dziś o mnie. Oto moje marzenia:


1. Zamieszkać w domu moich marzeń - takie dziecięce marzenie, to żeby ten dom miał 100 pięter, a z ostatniego zaczynała się rura do basenu. Trochę głupie. Teraz chciałabym mieć wille z basenem i prywatną sauną.


2. Zamieszkać w Nowym Yorku - właśnie tam chciałabym mieć swój wymarzony dom


3. Skoczyć do basenu w ubraniu - kiedyś na szkolnej wycieczce rowerowej opowiedziałam koleżance, że chciałabym skoczyć do wody w ciuchach, a chwilę później zaczął mocno padać deszcz. My staliśmy w lesie, a do tego się zgubiliśmy. Wtedy też mieliśmy przemoczone ciuchy, więc to marzenie niemalże się spełniło.


4. Pojechać do Londynu - jestem straszliwie szczęśliwa, że to marzenie się spełni!!! We wrześniu wyjeżdżam na tydzień do Londynu. 


5. Pojechać na times square - najlepiej w sylwestra



6. Stworzyć popularnego bloga - abym miała przynajmniej 500 obserwatorów. W tym możecie mi pomóc!



7. Poznać Selenę Gomez - moja ulubiona piosenkarka



8. Poznać Lily Collins - moja ulubiona aktorka

9. Zostać dziennikarką - jako "kim zostaniesz jak dorośniesz"

To cała moja lista. Podawajcie pomysły na następny post i oczywiście obserwujcie oraz komentujcie.

niedziela, 26 stycznia 2014

Wasza decyzja

Nie dodam posta o modzie. Przepraszam, ale nie mogłam. Chciałam się was zapytać, czy chcielibyście, abym zmieniła bloga? Mam na myśli notki o moim życiu? Piszcie, co byście woleli, mode czy moje życie.

sobota, 25 stycznia 2014

Versatile Blog Award

Oto nominacja-niespodzianka. Szczerze, to nigdy nie słyszałam o VBA. Na początku sądziłam, że to coś typu Video Blog Award (to by było dziwne w moim przypadku). Poszukałam w internecie i znalazłam o co chodzi.

Zasady:
1. Nominuj 15 blogów, które twoim zdaniem zasługują na wyróżnienie.
2. Poinformuj nominowanych blogerów o tym fakcie.
3. Napisz o sobie 7 rzeczy, których inni nie wiedzą.
4. Podziękuj blogerowi, który cię nominował i dołącz do posta obrazek Versatile Blogger Award.



Blogi, które nominuję:

Niestety, ale nie udało mi się znaleźć więcej blogów. Zresztą nominowałam już taką masę blogów.

15 rzeczy, które powinniście o mnie wiedzieć:
Może sami napiszcie, co chcecie o mnie wiedzieć, a ja zrobię o tym post. 


Zapraszam was również do obserwowania. Super, że jest was już tak dużo!

Liebster Blog Award 4

Kolejny dzień, kolejna nominacja. Dziś też dostałam ich dwie, ale kolejna to będzie niespodzianka. Na początku o LBA. Jak ktoś nie wie, już objaśniam:


"Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w zamian za "dobrze wykonaną robotę". Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która cię nominowała. Następnie ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował."

Pytania do mnie (czyli to najprzyjemniejsze):
1. Co robisz, gdy masz zły humor?
Na ogół zawsze się śmieję..., ale jeśli jest coś takiego to krzyczę w poduszkę, a później rzucam ją o ścianę. To zwykle pomaga.
2. Znasz przepis na gorącą czekoladę?
Znam, ale gdy próbowałam, przypaliłam 2 garnki...
3. Masz zwierzę?
Trzy psy, dwa koty i chomik w planie?
4. Zazwyczaj masz bałagan czy porządek w pokoju?
Jeśli już, to mam "artystyczny nieład".
5. Jakie blogi lubisz najbardziej?
Modowe, książkowe...
6. Lubisz zimę?
Tak.
7. Co robisz w zimne dni?
Piszę bloga, oglądam telewizję i piję kakao.
8. Jak sobie radzisz ze stresem?
Patrz punkt 1.
9. Jaki kolor lubisz najbardziej.
Niebieski.
10. Śpisz z miśkami?
Nie.
11. Lubisz bitą śmietanę?
Uwielbiam!

Blogi, które nominuję:
1. barwne-stylizacje.blogspot.com
2. amai-sekai-wiku.blogspot.com
3. w-tajemniczym-lesie.blogspot.com
4. best-frieend.blogspot.com
5. laauughouutlouud.blogspot.com
6. wiska-wiskaa.blogspot.com
7. julga-and-julczi.blogspot.com
8. yuki-chaan.blogspot.com
9. borenium.blogspot.com
10. miloscpotrafizranic.blogspot.com
11. nicniedasiecofnac.blogspot.com

Moje pytania do innych blogerów:
1. Jak masz na imię?
2. Ile masz lat?
3.Co robisz, gdy masz zły humor?
4. Masz jakiegoś zwierzaka?
5. Masz w pokoju porządek, czy bałagan?
6. Lubisz zimę?
7. Co robisz w zimie?
8. Ulubiony aktor/aktorka?
9. Ulubiony piosenkarz/piosenkarka?
10. Ulubiony film?
11. Ulubiony serial?

W tym poście to tyle.

piątek, 24 stycznia 2014

Liebster Blog Awards 3

Jeśli nie ma cię na liście w tym poście, sprawdź w poprzednim. Jak już wcześniej pisałam, otrzymałam dwie nominacje. Teraz piszę o tej drugiej. Muszę jednak wytłumaczyć, o co chodzi.


"Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował."

Pytania do mnie:
1. Gdyby istniał 8 kolor tęczy, jak byś go nazwał?
Wariacjowy.
2. Co jest twoją największą pasją?
Pisanie na blogu.
3. Posiadasz najlepszą przyjaciółkę/przyjaciela i jak się nazywa?
Moja najlepsza przyjaciółka ma na imię Natalia.
4. Czego nie lubisz w ludziach?
Jak chwalą się czymś cały czas.
5. Jaką cechę powinna posiadać dobra osoba?
Trzymać sekrety dla siebie.
6. Lubisz wyjeżdżać za granicę?
Zależy gdzie...
7. Jak nazywa się twój ulubiony serial?
"Rodzinka.pl"
8. W jakim województwie mieszkasz?
W Podkarpadzkim.
9. Gdyby jutro byłby koniec świata, co byś zrobiła?
Usiadłabym za kierownicą kradzionego ferrari i odjechała jak najdalej.
10. Co jest twoim ulubionym zajęciem?
Pisanie na blogu.
11. Kim chcesz zostać w przyszłości?
Dziennikarką.

Blogi, które nominuję:
1. vickys-life1.blogspot.com
2. alma-del-juego.blogspot.com
3. willbefineee.blogspot.com
4. ciekawe-i-mniej-ciekawe.blogspot.com
5. niebieskie-mysli.blogspot.com
6. smoczexserce.blogspot.com
7. we-always-love-pll.blogspot.com
8. patricia-paatricia.blogspot.com
9. landryyna.blogspot.com
10. nierealniie.blogspot.com
11. unnormall.blogspot.com

Pytania do innych:
1. Ile masz lat?
2. Jak masz na imię?
3. W jakim województwie mieszkasz?
4. Kim chcesz zostać w przyszłości?
5. Co jest twoim hobby?
6. Jak ma na imię twój najlepszy przyjaciel/przyjaciółka?
7. Kim jest twój idol?
8. Ulubiony serial?
9. Ulubiony film?
10. Jakie jest twoje największe marzenie?
11. Co skłoniło cię do pisania na blogu?

Na dziś to tyle. Dziękuję osobom, które mnie nominowały.

Liebster Blog Award 2

Jak wiecie, wczoraj zostałam nominowana do LBA. Dziś też spotkał mnie ten zaszczyt razy 2. Poważnie! Dziś zostałam znów, dwa razy nominowana. Chyba muszę zacząć się przyzwyczajać... Może powinnam założyć zakładkę, kto mnie nominował? Teraz na poważnie. Jeśli ktoś nie wie o co chodzi, to objaśniam:


"Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował."

Pytania do mnie:
1. Jakie masz zainteresowania?
Muzyka, pisanie bloga i gotowanie (w tym ostatnim dopiero się uczę)
2. Jak nazywa się twój ulubiony film?
Monte Carlo.
3. Jak się nazywa twój ulubiony aktor?
Jamie Campbel Brower (sorry, jeśli coś przekręciłam)
4. Dlaczego postanowiłaś pisać bloga?
W przyszłości chcę być dziennikarką i chciałam spróbować czegoś związanego z tym.
5. Lubisz zwierzęta?
Zależy jakie...
6. Czy lubisz oglądać apele szkolne?
Nie.
7. Jaki jest twój ulubiony zespół, piosenkarz lub piosenkarka?
Selena Gomez!!!
8. Czy lubisz fizykę i matematykę?
Może wszystkich to zadziwi, ale matematykę lubię. Fizyki jeszcze nie mam, ale interesuję się tym. Kujonem nie jestem!!!
9. Czy lubisz jogurt naturalny?
Z musli tak, samego nie.
10. Masz zwierzątko w domu?
W sobotę zdechł mi chomik, ale chcę kupić kolejnego...
11. Czy byłaś kiedyś na koncercie?
Tak.

Teraz blogi, które nominuję:
1. world-of-crazy-sisters.blogspot.com
2. lucy-luucy.blogspot.com
3. fotorobotki.blogspot.com
4. everythingaboutmediary.blogspot.com
5. mojswiat9893.blogspot.com
6. julaaa-bloguje.blogspot.com
7. nierealniie.blogspot.com
8. swiat-moimi-oczami-nr.blogspot.com
9. tutajkazdyjestwazny.blogspot.com
10. tagjest.blogspot.com
11. ogrod-rysunkow.blogspot.com

Moje pytania do innych:
1. Ile masz lat?
2.Piszesz pamiętnik?
3. Lubisz spaghetti?
4. Jakie jest twoje największe marzenie?
5. Twój idol?
6. Ulubiony film?
7. Ulubiony serial?
8. O czym teraz myślisz?
9. Dlaczego założyłeś/aś bloga?
10. Masz zwierzątko domowe?
11. Jakie jest twoje hobby?

Wszystkim gratuluję. Zaraz dodam post o drugiej nominacji...

czwartek, 23 stycznia 2014

Liebster Blog Award

Cześć wszystkim!
Obiecałam sobie, że będę pisać max. 2 posty dziennie, ale dzisiaj trzeba zrobić wyjątek. Zostałam nominowana do Liebster Blog Award! Co ciekawe, blog mam trzeci dzień i już nominacja... Dziękuję blogowi kolorowy-kwiatuszek.blogspot.com. Mam wielką nadzieję, że nominacji będzie więcej. Jeśli ktoś nie wie, i co chodzi, to już wyjaśniam.


"Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował."

Oto pytania dla mnie:
1. Ile masz lat?
13
2. Lubisz zwierzęta?
Zależy jakie.
3. Ulubiony smak lodów?
Straciatella.
4. Ulubiona piosenka?
Hey brother!
5. Ulubiony blog?
Mój...
6. Najładniejsze imię żeńskie.
Maja (zresztą tak mam na drugie...)
7. Ulubiony sklep?
Reserved.
8. Lubisz wakacje?
Przepraszam, a kto nie lubi...
9. Ulubiona pora roku?
Zima.
10. Masz rodzeństwo?
Nie.
11. Masz facebooka?
Tak.

Blogi, która ja nominuję:
1. sarahandsugar.blogspot.com
2. mzmzycie.blogspot.com
3. swiat-moimi-oczami-nr.blogspot.com
4. cookolado.blogspot.com
5. world-of-crazy-sisters.blogspot.com
6. by-lolka.blogspot.com
7. everythingaboutmediary.blogspot.com
8. everything-of-lifee.blogspot.com
9. fotorobotki.blogspot.com
10. gabaa-gabiii.blogspot.com
11. mojswiat9893.blogspot.com

Moje pytania do innych blogów:
1. Ile masz lat?
2. Ulubiony film?
3. Ulubiony serial?
4. Ulubiona aktorka?
5. Ulubiony aktor?
6. Ulubiona piosenkarka?
7. Ulubiony piosenkarz?
8. Ulubiony deser?
9. Od kiedy masz bloga?
10. Czy pomaga ci ktoś w prowadzeniu bloga?
11. O czym najbardziej marzysz?

Na dzisiaj to tyle.

Przegląd lakierów do paznokci

Obiecałam wam, że dodam post o lakierach do paznokci. Od razu polecam sklep Hebe. Tam kupicie lakiery 2 razy taniej niż w Superfarm. Popiszę wam o najnowszych trendach.
Jessica to pierwsza firma o której opowiem.

Szybko wysycha, ma witaminę A. Jest fajny kolor, za który niestety zapłacić
Cena: 45 zł


Teraz lakier z Inglota. Wybrałam najciekawszy kolor z najnowszej kolekcji.

Kolor jest ciemno - granatowy. Jest też: czerwony, "brudny" róż, ciemny granat, czerń i ciemny fiolet.
Te lakiery są tańsze niż z Jessicy, ale mniej mi się podoba.
Cena: 32 zł

Kolejne są lakiery z OPI, czyli jedna z najlepszych firm jakie znam. Znalazłam kolor srebrny, metaliczny.


Fajny, nie? 
Cena: 42 zł

Napiszę wam jeszcze o lakierach z Diora, które też są ciekawe. Znalazłam kolor ciemny róż, który był najładniejszy ze wszystkich.


Niektórzy nie lubią różu (ja należę do tych osób), ale ten lakier chętnie bym kupiła.
Cena: 99 zł

Nie pomyliłam się przy ostatniej cenie. Ona odpycha.
Piszcie komentarze. Następny post będzie o biżuterii, a dokładnie o naszyjnikach, więc zachęcam was do obserwowania.

środa, 22 stycznia 2014

Przegląd wiosenny 2014 w H&M

Zaczęły się właśnie nowe kolekcje, więc zajrzałam sobie na stronkę H&M i wypatrzyłam kilka rzeczy.

Ostatnio często u dziennikarek widzę kardigany. Zakochałam się w nich! Chociaż nie mam żadnego w szafie (i przydałoby się to naprawić...) to znalazłam go w sieciówce:

Prawda, że są nieziemskie!
Cena: 79,90 zł

Rajcują mnie ostatnio sweterki i znalazłam jeden taki sweet:

Jeszcze do tego w kropki, które uwielbiam!
Cena: 59,90 zł

Uwielbiam marynarki, szczegulnie do szkoły w kompecie z jakimś t-shirtem. Ten, który znalazłam, nadaje się bardziej na oficjalne wyjścia:

Jednak jest fajny.
Cena: 129,90 zł


Jak widzicie, nie należę do osób, które lubią tanie rzeczy...

wtorek, 21 stycznia 2014

Moje zakupy w Reserved

Byłam w ostatnią sobotę w reserved i napiszę, co kupiłam. Muszę dodać, że byłam w największym sklepie tej sieciówki w Polsce, a dokładnie na Krupówkach w Zakopanem. Sklep ma 5 pięter i ciężko się tam nie zgubić. Wszędzie wiele koszul, spodni, t-shirtów, swetrów... Więc po godzinie szukania wyłapałam z tego wszystkiego 3 ubrania. Oczywiście miałam określony budżet (który i tak przekroczyłam...)

No to zacznijmy od bluzki z garfieldem. Zaczął się sezon na tego kociaka i ciężko mi było wybrać, ale w końcu zdecydowałam się na tą:


No i jak wam się podoba? 

Następna była koszula jeansowa. Ciężko było znaleźć bez żadnych cekinów i gwiazdek, ale wreszcie upolowałam:



Na koniec jeansy:



Ile wydałam:
- spodnie 89,99 zł
- koszula 99,99 zł
- t-shirt 29,99 zł

Ja jestem zadowolona z tego wypadu :)



Powitanie

Cześć! Nazywam się Ula i będę pisać tego bloga. Za "zadanie" mam pokazać wam nowe ciuchy, dodatki, lakiery do paznokci i kosmetyki. Podawać wam ceny i proponować stylizacje. Jeśli chcesz zadać jakieś pytanie dotyczące mody, piszcie w zakładce "pytania do mnie", a na pewno wam odpowiem.
Copyright © 2014 Orsolia
Designed By Blokotek