poniedziałek, 29 czerwca 2015

Maraton filmowy #1

Dziś wspomnę o zbliżającym się pierwszym maratonie filmowym, który mam zamiar zorganizować.
Chcę robić coś takiego co tydzień, zobaczymy ile osób będzie gościło na tym maratonie.
Startujemy czwartego lipca (sobota) o godzinie 21:00. Mam w planie, aby wszystko skończyło się koło godziny 6:00 następnego dnia.
Na każdym maratonie będzie tematyka ogólna grupy filmów (żeby się nie zdarzyło, że z dramatu przejdziemy do musicalu).
Teraz będą to filmy komediowe.
Lista filmów:
1. Bez miłości ani słowa (21:00 - 22:40)
2. O północy w Paryżu (22:40 - 00:20)
3. Dwoje do poprawki (00:30 - 2:10)
4. Nauczycielka angielskiego (2:10 - 3:50)
5. Pan i Pani Smith (4:00 - 6:00)

Będę przyjmować propozycje filmów do piątku, abym zdążyła pozmieniać grafik, dlatego śledźcie tą notkę, aby sprawdzać na bieżąco, co się zmieniło.
Pomiędzy drugim a trzecim filmem jest przerwa 10 minutowa, ponieważ transmisja może trwać maksymalnie 8 godzin, więc utworzę nową na którą musicie się przełączyć.
Nie obiecuję, że wszystko zacznie się punkt 21:00, bo w sobotę o 20:10 mam wizytę u ortodonty (która, mam nadzieję, przełoży wizytę troszkę wcześniej, bo przecież zawsze tak robi).
Transmisja będzie nadawana przez konto na youtube (link znajdziecie na pasku bocznym).
Mam nadzieję, że znajdzie się choć 10 osób, które chcą wziąć udział w maratonie. Jeśli jesteś blogerem i chcesz dać rozgłos akcji, wklej banner, który znajduje się poniżej.

To chyba wszystko, co chciałam napisać.... A, coś jeszcze. Umieściłam nową zakładkę "Maratony filmowe" w której będą wszystkie linki dotyczące danego maratonu. 
To już naprawdę wszystko, mam nadzieję, że widzimy się w sobotę. Pa!

Początki codzienności

Hej, dziś tak na szybko chciałam opowiedzieć o zbliżających się wydarzeniach związanych z blogiem.
1. Wczoraj skończyłam czytać ostatnią część "Wybranych" - "Niezłomni". O moich wrażeniach będzie mowa w recenzji całej serii.
2. Dziś czytam "Eleonorę i Parka" i skończę pewnie jutro. Jak dla mnie na razie książka jest poprawna, choć powoli skłania się do oceny "nużąca". Więcej niebawem w recenzji.
3. Powoli organizuję maratony filmowe, chciałabym je zacząć w ten weekend. Nie wiem tylko, czy będę je robić z piątku na sobotę, czy z soboty na niedzielę, o tym piszcie mi w komentarzach.
4. Dziś pojawi się (wieczorem) recenzja jakiejś książki, nie będę wam zdradzać jakiej.
5. Posty będę pisać codziennie. Będą one różne, od recenzji po lifestyle.

O wszystko możecie pytać w komentarzach, ja zabieram się do pracy...

środa, 24 czerwca 2015

Moje postanowienia wakacyjne.

Nie było mnie tu dłuższy czas i nie będę (znowu) pisać, jak bardzo mi przykro i tłumaczyć się, dlaczego nie miałam czasu. (Udawajmy, że tak miało być).
Chciałam coś napisać wczoraj, ale miałam kompletnego doła (przez 1,5 h słuchałam "See you again" i grałam w pasjansa), dlatego piszę do was dziś.
Koniec roku się zbliża, a ja postanowiłam zrobić listę rzeczy do osiągnięcia przez wakacje. Oto ona:
1. Dokończyć "Zniszcz ten dziennik".
2. Oglądnąć filmy z listy. (której wam na razie nie zdradzę)
3. Być na bierząco z odcinkami "Pretty Little Liars"<3
4. Przeczytać 10 000 stron.
5.  Przejść/przebiec 100 km.
6. Przejechać na rowerze 150 km.
7. Posprzątać (gruntownie) mój pokój.
8. Wyplewić parę razy ogródek.

To jest moja lista. Będzie też parę niespodzianek do moich czytelników, których na razie straciłam przez moje lenistwo. Jeśli ty to czytasz, mam nadzieję, że zostaniesz moim stałym czytelnikiem.

Przez wakacje muszę też wyrzucić (lub przerobić) moją biblioteczkę, ponieważ wszem i wobec ogłaszam, że dziś skończyło mi się miejsce na półkach. Muszę wynieść te regały, aby na jednej ścianie mieć tylko półki na książki.
Z tym wiąże się kolejna niespodzianka, a właściwie dwie. Jedną muszę zacząć promować, aby chociaż 10 osób wzięło w niej udział. Chodzi o maratony filmowe, które będę nadawać na żywo przez youtube'a. Zostajecie w domu, nie macie co zrobić wieczorem, więc wspólnie, jakąś małą grupką możemy zrobić noc filmową. Właśnie dlatego jeszcze nie chcę zdradzać listy filmów, żeby chociaż to zostało jeszcze niespodzianką. Dajcie znać, czy mój pomysł jest dobry.
Drugim pomysłem jest zaczęcie nagrywania na youtube. Dzięki moim nowym półkom będę miała ładne tło do filmików. Chciałabym otworzyć kanał najpóźniej we wrześniu i obowiązkowym punktem są półki. Wiadomo, że na początku nie będą to profesjonalne filmiki, ale z czasem powinnam się rozkręcić.

Jest jeszcze trzecia rzecz, o której chciałabym wspomnieć. Pod główną nazwą mojego bloga dodałam mój ulubiony cytat, który przez ostatni rok mi towarzyszy. Chcę tu nawiązać do ogromnej społeczności blogowej. Dla mnie to jest tłum, z którego chciałabym się wyróżnić, dlatego co chwilę coś zmieniam, żeby coraz więcej rzeczy się wyróżniało, stąd pomysł z maratonami. Oczywiście będę pisać recenzje, ale chcę się czymś wykazać. Mam nadzieję, że dużo osób mnie zrozumie.

To chyba tyle w tym poście. Będę dodawać posty regularnie (może nawet i codziennie?), a w każdym będzie zamieszczone, co udało mi się dziś osiągnąć z listy wakacyjnych postanowień. Dajcie mi znać, czy moje pomysły są fajne i do zobaczenia!
Copyright © 2014 Orsolia
Designed By Blokotek