czwartek, 21 sierpnia 2014

❤ Lara ❤

Dziś post o blogu, który rzucił mi się w oczy.

                       ula-ulaaa.blogspot.com

Blog jest o czternastoletniej Uli, która pisze o swoim codziennym życiu. Posty pojawiają się co tydzień. Blog jest jasny i bardzo dziewczęcy, a tekst łatwo i szybko się czyta. Strona działa od ponad siedmiu miesięcy i ma wielu fanów. Ulę lubię za: takie samo imię jak moje :), ciekawy styl pisania i świetny wygląd całej strony.

Polecam ten blog wszystkim, którzy lubią czytać o codzienności innych.

środa, 20 sierpnia 2014

Plan bloga

Postanowiłam, że będę dodawać cztery posty w tygodniu, każdy o innej tematyce.
W poniedziałki - recenzje książek
W środy - posty o mnie
W piątki - blog, który polecam
W soboty - recenzje filmów

Dzięki temu posty będą dla większej grupy osób, a przy okazji będą one częściej publikowane.

wtorek, 19 sierpnia 2014

Deprecha

Nie wiem, czy opłaca prowadzić się tego bloga? Nie mam pojęcia, co mogłoby was zainteresować. Podacie bomysły w komentarzach? Chętnie też przyjmę osoby do pomocy przy blogu.

Dary anioła: miasto szkła

Dziś recenzja książki, której tytuł widnieje w tytule postu. Muszę przyznać, że to moja ulubiona (jak na razie) część z całej serii. Jeśli nie chcesz spoilerów, przeczytaj trzecią cześć tej notki, w której zawarta jest moja opinia.



Clary i Jace wyjeżdżają do Alicante, tajemniczego miasta nocnych łowców. Przy okazji dowiadują się, że są rodzeństwem. To jeden z dwóch powodów, dlaczego ich miłość jest nieodpowiednia. Drugi to wojna z Valentinem, który za wszelą cenę chce zdobyć Dary Anioła. Pozwolą mu one na wezwanie Razjela, stworzyciela nocnych łowców. Clary nie może znieść myśli o tym, że Jace jest jej bratem, jednak nie mogą sobie pozwolić na zakazaną miłość. A może jednak? 
Nie będę zdradzać więcej informacji.




Jak już wcześniej zdradzłam, ta książka jest moją ulubioną, ze względu na relacje między Jacem, a Clary, które są dość skomplikowane. W tej książce rozpoczyna się ich przygoda w Alicante, mieście nocnych łowców. Tutaj mamy większy manewr do wymyślenia przyszłości naszych bohaterów. Nie wszystko ułoży się odpowiednio, a niektóre sprawy jeszcze bardziej się komplokują. 

piątek, 15 sierpnia 2014

Dary anioła: miasto popiołów

Hej. Dzisiaj postanowiłam napisać recenzję książki pt. "Dary anioła, miasto popiołów".



Muszę przyznać, że ta książka mnie troszeczkę rozczarowała. Myślałam, że będzie bardziej poruszająca. Niestety, zawiodłam się. W wielu tomach z tej serii w każdej opowieści było kilka wątków, a tutaj dramaturgia rozgrywa się wokół zdobycia kielicha, jednego z tytułowych Darów Anioła. Właściwie nie ma zachwycającej fabuły, ale żeby przejść do następnej części, trzeba przeczytać tą. Muszę przyznać, że kolejne tomy są lepsze, więc warto przeczytać tą książkę.

Copyright © 2014 Orsolia
Designed By Blokotek